Krzywdzące stereotypy

  • Ile lat ma Twoje dziecko?
  • 15
  • Ojej to bardzo współczuję, moja ma 9 i już zaczynam się obawiać czy damy radę. Wolę nie myśleć o tym co nas czeka…


⚡️Życie z nastolatkiem to droga przez mękę,
⚡️Okres dojrzewania do najgorszy czas w życiu człowieka,
⚡️Nastolatki są wredne, leniwe, pyskate i zakłamane…
💡A to wszystko przez tą nieszczęsną burzę hormonów!
👉 Znasz to?
📌 Przekonania i stereotypy, które krążą w naszych głowach, a w które, przekazywane z pokolenia na pokolenie, niestety wierzymy, są jedną z głównych przyczyn nieporozumień pomiędzy rodzicami, a ich dojrzewającymi dziećmi. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ nastawienie rodziców zarówno do okresu dojrzewania, jak i do samych młodych ludzi jest bardzo często negatywne.
📌Jakiś wewnętrzny głos podpowiada nam, ze nadchodzi armagedon, ze trzeba wejść na drogę walki i pokazać kto tu rządzi, żeby czasem smarkacze nie weszli nam na głowy.
📌Najciekawsze jest to, ze takie sytuacje dzieją się, jakby poza naszą świadomością. Jesteśmy przekonani, ze tak musi być i koniec.
❓Ale czy aby na pewno mamy rację?
❓Czy nastolatki to chodzące zło, z którym trzeba podjąć walkę, żeby wyjść z twarzą?
❓Czy sprawdziłeś skąd w Twojej głowie wzięły się te negatywne przekonania o dojrzewających dzieciach?
❓Jaka jest Twoja wiedza na temat rozwoju nastolatka?
💡 I czy wiesz, że owszem nadeszła burza ale ma ona miejsce w mózgu, a hormony… powiedzmy, że nie pomagają w całej tej sytuacji. Jednak to nie one są źródłem zamieszania.
💚 Nastolatki to wspaniali młodzi ludzie, niezwykle kreatywni i bardzo chętni do współpracy, pod warunkiem, że dorosły traktuje ich z szacunkiem. Oni doskonale czują kiedy są ważni i ich zdanie się liczy, a kiedy rodzice chcą ich wrzucić w swoje ramy, bez pytania o to jak oni się z tym czują.
link ale to ta nielegalna fotka